Zadzwoń 600-072-722 !

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Każdemu z nas zależy na tym, aby czuć się bezpiecznie we własnym domu. Z tego powodu warto pomyśleć nad inwestycją w różnego rodzaju elementy, które pozwolą na ochronę naszego mienia. Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Poniżej prezentujemy przegląd zabezpieczeń, w które warto zainwestować!

Systemy alarmowe i monitoring

Technologie stanowiące podstawowe zabezpieczenie domu to przede wszystkim system antywłamaniowy oraz monitoring. Za ich pomocą możliwe jest informowanie właścicieli o wszelkich zdarzeniach, które mogą świadczyć o włamaniu. Systemy alarmowe wysyłają również informacje do odpowiednich jednostek ochrony, które mogą podjąć stosowne kroki mające na celu powstrzymanie złodziei przed kradzieżą.

Czym różni się system alarmowy od monitoringu? Otóż system alarmowy przekazuje informacje za pomocą sygnału dźwiękowego. Alarm uruchamia się niezwłocznie po tym, jak niepowołana osoba przekroczy próg domu. Informacja o tym trafia także do właściciela oraz do firmy ochroniarskiej. Z kolei w przypadku monitoringu rejestrowany jest obraz z danego pomieszczenia, w którym została zainstalowana kamera. Pozwala to na późniejszą identyfikację osoby, która dokonała włamania. Obraz może być także na bieżąco śledzony przez właściciela oraz firmę ochroniarską.

Solidne drzwi antywłamaniowe

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo domowników i ochronę własnego mienia, warto jest zainwestować w montaż drzwi antywłamaniowych, wyposażonych w zamki wielopunktowe. Odpowiednio dobrany, wykonany z wysokiej jakości materiałów zamek do drzwi, który posiada certyfikaty bezpieczeństwa przyznawane przez niezależne instytucje badawcze, utrudni złodziejom próby dostania się do naszego lokum. Warto także rozważyć montaż bezpiecznych zamków elektronicznych, które pozwalają na sterowanie dostępem, kontrolę nad listą osób upoważnionych do wchodzenia do naszego domu oraz monitoring otwierania drzwi. Jeśli chcesz zainwestować w wysokiej klasy zamki do drzwi, które zapewnią ochronę Twojego domu, a nie wiesz, na jakie rozwiązanie się zdecydować, skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania.

Bezpieczne okna i rolety antywłamaniowe

Ze statystyk wynika, że wiele włamań następuje poprzez wyważenie skrzydła okiennego. Z tego powodu bardzo ważne jej odpowiednie zabezpieczenie okien, które uniemożliwi złodziejom próby włamania. Warto zainwestować w okna, które posiadają antywłamaniowe okucia utrudniające ich sforsowanie. Są wykonane z wytrzymałych, trwałych materiałów, a także posiadają specjalne klamki wyposażone w kluczyk, które blokują się podczas próby otwarcia okna od zewnętrznej strony. Okna antywłamaniowe są również wyposażone w szyby wykonane z grubego, antywłamaniowego szkła, które trudno jest rozbić.

Ogrodzenie posesji

Inwestując w różnego rodzaju zabezpieczenia antywłamaniowe warto zadbać także o ogrodzenie posesji. Już sama konstrukcja ogrodzenia może powstrzymać niepowołane osoby przed dostaniem się na jej teren, a tym samym dotarcie do naszego domu. Gładki mur czy umieszczone obok siebie wąskie pręty będą trudne do pokonania dla każdego włamywacza.

Podsumowanie

Jak widać istnieje cały szereg zabezpieczeń, które warto zastosować, aby zapewnić sobie i najbliższym bezpieczeństwo we własnym domu. System kamer, czujniki ruchu, zamki antywłamaniowe, ogrodzenie posesji czy zabezpieczenia okien stanowić będą skuteczne sposoby na to, aby złodzieje nie stanowili dla nas żadnego zagrożenia.